הנהלת חשבונות חד צידית או כפולה

הנהלת חשבונות עוסקת ברישום ותיעוד של כל הפעילויות העיסקיות של החברה או העסק לשפה חשבונאית.

כיום קיימות שתי שיטות רישום:
האחת: הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה, לפיה כל פעולת רישום נרשמת פעמיים, הן בצד הזכות והן בצד החובה ומשפיעה על מאזן ודו"ח הרווח וההפסד של החברה.
השנייה: הנהלת חשבונות חד צידית, לפיה כל פעולה נרשמת פעם אחת ומשפיעה רק על דו"ח הרווח וההפסד של החברה.

לבחירת שיטה עדיפה לפעילות העסק מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון.

שיטת ניהול חשבונות דו צידית/כפולה, כשמה, מתנהלת ברישום כפול של כל פעולה עסקית. שיטה זו מורכבת יותר, אך עם זאת, מאפשרת לראות את הפעילויות העסקיות של העסק בצורה מיטבית.
למעשה, הנהלת החשבונות של העסק הינה מעגל סגור, המאפשרת לקבל גם מאזן וגם דו"ח רווח והפסד.

ישנם עסקים החייבים בניהול הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה באופן רגולטורי. חוק החברות קובע כי כל חברה חייבת בניהול ספרי חשבונות בהתאם לשיטה הדו צידית / כפולה, או הוראות ניהול ספרים אשר קובעות כללים לפיהם עסקים מסוימים חייבים אף הם לנהל הנהלת חשבונות דו צידית/כפולה.
עסקים רבים מעדיפים לנהל את העסק בשיטת הנהלת חשבונות דו צידית/כפולה מאחר שלשיטה זו יתרונות רבים על פני הנהלת חשבונות חד צידית. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מעבר להיותה של שיטה זו מסורבלת יותר, והיא גם יקרה יותר.

האם לעסק כדאי לנהל הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה או הנהלת חשבונות חד צידית? זאת שאלה שכל עסק יצטרך לבדוק באופן סובייקטיבי, בהתאם ליכולת הכלכלית, בהתאם לסוג הפעילות ובהתאם לפרמטרים נוספים שיש לבדוק.
כמו כן, יש לזכור כי בניהול עסק עם הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה חשוב לבצע אותה באופן מדויק ומסודר, אחרת לא יהיה ניתן ליהנות מיתרונותיה של הנהלת חשבונות זו.

למידע נוסף על הנהלת חשבונות חד צידית כנסו לעמוד – שירותי הנהלת חשבונות חד צידית

משרד הנהלת ‏‏חשבונות חכמה

הנהלת חשבונות 2017

ניהול חשבונות החברה נשארו כפי שהיו עדין עליכם לנהל רישום כפול, לחשב כל חודש את ההכנסות ולשלם מקדמות ובסוף השנה להגיש הצהרה למס הכנסה ולמע"מ ולשלם בהתאם. עם זאת אנו עדים כל העת לשינויים המתרחשים בצעדי ענק, תוכנות שעושות את העבודה לקלה יותר. דיווחים דיגיטליים לרשויות המס, קבלת נתונים מהרשויות אף הן כבר נעשות באופן מקוון. למעשה היכולת שלנו לקבל אינפורמציה זמינה ונכונה היא מהירה וקלה. אין צורך להתקשר לרואה החשבון על מנת לדעת כמה הכנסת בשנה שעברה או מהו מאזן החברה, כיום יש לבעל החברה את היכולת לקבל את כל המידע זמין ומהיר במחשב שלו באמצעות תוכנה להנהלת חשבונות.

דו"ח שנתי על תשלומים לספקים

התוכנה להנהלת חשבונות מאפשרת כיום להוציא דו"ח מסודר הכולל פירוט של כל התשלומים שביצעה החברה לכל הספקים שלה. דו"ח זה כולל פרטים רבים כגון שם הספק והתשלומים ששולמו לו. הדו"ח מקל על מס הכנסה לעקוב אחר התשלומים השונים, לא רק שהחברה שילמה את הסכום הכתוב אלא שגם הספק הצהיר על קבלת אותו הסכום מהחברה. חלק גדול מהפעולות מסתנכרות עם תוכנת הנהלת חשבונות של העסק עם זו של מס הכנסה המאפשר לכם לקבל תמונה מלאה ומדויקת יותר כיצד החברה מתנהלת מבחינה כלכלית. למשלקבלת אישור ניכוי מס במקור של הספקים עימם אתם עובדים, המאפשר למנהלת החשבונות לעקוב באמצעות תוכנת הנהלת החשבונות של החברה על ביצוע ניכוי מס מהספקים שלה, על פי השיעור המקסימלי בהתאם לחוק.

מנהלת חשבונות

בעבר תפקידה של מנהלת החשבונות היה קריטי וחשוב, כיום שתוכנה להנהלת חשבונות מספקת מידע בקלות ובמהירות. בחברות רבות החזקה של תפקיד מנהלת חשבונות העלה סימן שאלה האם יש צורך בהחזקה של תפקיד מלא או להיעזר בשירות מיקור חוץ. לכל אחת מההחלטות ישנן יתרונות וחסרונות. מנהלת חשבונות צריכה להכיר את השינויים המתרחשים בתחום, להכיר מגוון רחב של תוכנות המסייעות בעבודה , להכיר מערכות ERP, המסתנכרות עם מערכת הנהלת החשבונות. מייצאות מנתונים ושואבות נתונים ממתוכנת הנהלת החשבונות. ולהכיר תכונות שונות התומכות במערכת  הנהלת החשבונות. אדם העוסק בתחום שאינו נלמד ומתאים את הידע לקידמת הטכנולוגיה נשאר מאחור ומפספס את ההשתלבות בתחום. מעבר לכך אדם הנמצא בחברה מכיר את פעילות החברה והחשיבות לכך גדולה, מיקור חוץ של ניהול חשבונות העסק לא תמיד מאפשר לחברה לקבל מידע זמין ומהיר, שכל ניהול החשבונות נעשה במקום אחר פיזית.

הנהלת חשבונות מתקדמת

אנו מציעים לכם את  הנוסחה המושלמת לחברה שלכם. הנהלת חשבונות חכמה ומתקדמת העומדת בראש קדימה הטכנולוגית, אנשי  מקצוע וותיקים ומקצועיים בתחומם. המגיעים אל החברה ומבצעים את מערך ניהול החשבונות בחברה. היתרון עבור בעל החברה שכל המידע זמין עבורו במחשב החברה והתוכנה לניהול חשבונות אף היא זמינה עבורו בכל עת. 

כתיבת תגובה